SHEKLE

Shekle to największa w Polsce kobieca drużyna regatowa, ścigająca się w klasie ORC (Offshore Racing Congress) na dużych jachtach. Naszym celem są przede wszystkim dobre, sportowe emocje na wodzie, ale chcemy też promować regatowe żeglarstwo morskie w Polsce, szczególnie wśród żeglarek! Dziewczyny, zapraszamy Was na pokład!

Nazwa teamu Shekle powstała od polskiego słowa SZEKLA – to rodzaj klamry używanej na jachcie, która łączy elementy takielunku, scala, spina, integruje. Szekle pozwalają skutecznie i szybko zespolić różne elementy, są wytrzymałe, mocne, wszechstronne i raz dobrze zakręcone, nie dają się łatwo odkręcić 🙂

Trenujemy głównie w Gdańsku. W 2015 pływałyśmy na najpiękniejszych sportowych jachtach w Polsce – s/y Fujimo, s/y Falcon, s/y Oiler.pl. W 2016 cały sezon trenowałyśmy i startowałyśmy na Oilerze – to 43-stopowy jacht konstrukcji Judel Vrolijk.

W 2017 naszym celem jest start w Mistrzostwach Europy w Żeglarstwie Morskim ORC. Jeśli chcesz nas wesprzeć w realizacji tego celu wejdź na Odpal Projekt i włącz się do naszego Support Teamu! Możesz również popływać z nami, a nawet wystartować w ME na pokładzie Oilera – mamy 1 wolne miejsce!

baby2015 (2)

Nasza załoga:

Dorota Dajkowska

d1vgsdfotmwilczek0001.jpgskipper i trenerka Shekli;  żegluje od 25 lat, w tym od 16 lat uprawia żeglarstwo regatowe; niejednokrotnie stawała na podium w klasach turystyczno-regatowych. W 2015 r. na jachcie  klasy Delphia24 OD  zdobyła W-ce Mistrzostwo Polski w klasie ORC Sportsboats. Zaangażowana mama ośmioletniego Kajetana, którego zaraża aktywnym stylem życia (żeglarstwo, narciarstwo, rowery, hokej, muzyka).  Instruktorka narciarstwa i snowboardu. Zawodowo – właścicielka dwóch firm z Pomorza Prowave i Audiowave; aktywnie działająca na rzecz społeczności lokalnych udzielająca się społecznie i współorganizująca wydarzenia lokalne.


Ane Piżl

ane-pizlsternik morski, kitesurferka i wakeboarderka; żegluje od 20 lat. Uprawia z pasją sporty na wietrze i na wodzie. Jest dziobową i menagerem w Sheklach, pilotem paralotni, założycielem i prezesem fundacji Safe Water Safe Land; zawodowo – ratownikiem medycznym i specjalistycznym oraz trenerem ratownictwa.Agata Czarmińska

sAgata.jpgternik morski, żegluje od 23 lat. Osiąga dobre wyniki w międzynarodowych i polskich regatach. Pływa w klasach Laser 5000 (m.in. brązowy medal na MP Skiff & Dinghy 2012), Hobie 16 (m.in. Wicemistrzostwo Polski 2014), F18 (m.in. złoty medal Katamarany Open 2015). W 2013 roku wzięła udział w The Tall Ship Races na pokładzie s/y Lady B. Prywatnie lubi odpoczywać na łonie natury  z aparatem
fotograficznym i lornetką – obserwuje i podgląda zwierzęta.

 

Maja Steigüber-Andrzejewska

dsc_4630-2żegluje od dziecka; w 2002 kupiła starą 420tke, którą sama wyremontowała. Regatowo pływała w klubie uniwersteckim Freie Universität zu Berlin w klasie Vision. Żegluje też turystycznie –  pod koło podbiegunowe i po ciepłych morzach. W regatach na dużych jachtach startowała m.in. w Nord Cup, Gdynia-Władysławowo-Gdynia, w Błękitnej Wstędze. Na co dzień prowadzi wspólnie z mężem firmę sportową w Berlinie – Lassrollen Longboard Shop. Przelewa swoją pasję do żeglarstwa
na swoje dzieci, które startują w klasie Optymist.

 

Anna Scheibe

P9070324 (2).JPGżegluje od prawie 20 lat; pierwsze kroki stawiała w Klubie Żeglarskim Politechniki Poznańskiej. Uczestniczka regat polskich (m.in. Gdynia-Władysławowo-Gdynia, czy Błękitna Wstęga) i zagranicznych (EDHEC Sailing Cup). Odbyła wiele rejsów morskich i śródlądowych. Zawodowo doktor nauk ekonomicznych, doradca biznesowy i wykładowca poznańskiej uczelni. Prywatnie miłośniczka maratonów na rolkach, dźwięków gitary oraz espresso.

 

Basia Piżl

DSC_0269 (2).JPGżegluje od 20 lat – zimą i latem; jest drugą dziobową w Sheklach. Uprawia też inne sporty wodne – wakeboarding i wakeskating – za motorówką i na wyciągu. Trenuje bieganie i jogę, tańczy flamenco. Zawodowo psycholog i terapeuta poznawczo-behawioralny. Pracuje klinicznie w Londynie, gdzie mieszka na stałe.


Monika Droździkowska

dsc_4258-2żegluje od 10 lat, na morzu i śródlądziu, na małych jachtach turystycznych, dużych regatowych i na żaglowcach. Trymerka grota w Sheklach. Oprócz żeglarstwa pasjonuje się bieganiem i narciarstwem. Startuje w międzynarodowych imprezach biegowych w Europie. Zawodowo zajmuje się współpracą w ramach Unii Europejskiej.

 

Małgorzata Podwysocka

dsc_4336-2trymerka foka, żeglarka i windsurferka. Pierwsza w historii kobieta, która w dwuosobowej żeńskiej załodze wystartowała na swoim jachcie w Polonez Cup Race. Prowadzi jako skipper rejsy turystyczne, pływała też jako kuk na żaglowcu. Poza sezonem regatowym trenuje w terenie – bieganie w terenie, góry, sporty zimowe. Instruktorka narciarstwa. Zawodowo – ekonomistka z doświadczeniem korporacyjnym.

 

Kasia Sobieraj

sdsc_4615-2ternik morski, żegluje od 10 lat. Swoją przygodę z żeglarstwem rozpoczęła na śródlądziu, obecnie rodzinnie żegluje na stalowym jachcie oceanicznym, który jest jej drugim domem. Trymerka  foka w drużynie Shekli. Miłośniczka kultury semickiej, duńskiego designu i arabskiej kuchni. Zawodowo zajmuje się językiem  Wyspiarzy, a jej studenci kibicują Sheklom od Bostonu po Sydney.

 

Malina Boduch

dsc_4619-2żegluje od dziecka – pasję do żeglarstwa przekazał jej Tata. Ściga się na wodzie od 2 lat. W 2016 pojechała z Sheklami na międzynarodowe regaty Hanse Sail Trophy Twin City Regatta 2016 w klasie J70 i od tej pory nie wyobraża sobie życia bez Shekli  🙂 Zawodowo adwokat. Lubi podróżować i odkrywać smaki lokalnych kuchni.

 

 

Julia Krawczuk

14595787_1796249633966297_3098918042777110791_n-1żegluje od 20 lat, ale oprócz żeglarstwa pasjonuje się wszystkimi sportami wodnymi: pływaniem, nurkowaniem, surfingiem i windsurfingiem. Zawodowo  od lat związana z organizacją festiwali muzycznych, w wolnym czasie zajmuje się renowacją mebli.  Do Shekli dołączyła jesienią 2016 r.

 

 

Reklama

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s