Odliczanie dni do sezonu 2016…

SHEKLE  rozpoczynają sezon od udziału w regatach  – ŻEGLARSKI  PUCHAR TRÓJMIASTA
Regaty odbędą się w dniach od 27 do 29 maja. Trening  zaczynamy już 25 maja 🙂

Więcej o tej  już całkiem dobrze rozbudowanej imprezie:
www.zeglarskipuchartrojmiasta.pl

Żeglarski Puchar Trójmiasta to wydarzenie, które otwiera sezon żeglarski na wodzie. Regaty odbywają się w trzech najważniejszych ośrodkach żeglarskich Trójmiasta – w marinach Gdańsk, Sopot oraz Gdynia. Impreza organizowana jest przez Pomorski Związek Żeglarski z inicjatywy mistrza olimpijskiego Mateusza Kusznierewicza i angażuje Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji z Gdańska i Sopotu oraz Gdyński Ośrodek Sportu.

Regatowe emocje. Jachty rywalizują w klasach KWR, ORC oraz OPEN. Ponadto, co roku wręczana jest nagroda specjalna – żeglarski puchar trójmiasta dla załogi, która zwyciężyła w największej liczbie wyścigów.

   

Promocja regionu  Żeglarski Puchar Trójmiasta otrzymał tytuł Turystycznej Imprezy Roku 2013 oraz Pomorskiego Wydarzenia Roku 2014, ponadto trójmiejskie regaty znalazły się w finałowej trójce konkursu Pomorskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej na najlepszy produkt turystyczny województwa pomorskiego.

To inicjatywa, której potencjał tkwi w synergii – połączeniu sił i energii trzech miast-gospodarzy: Gdańska, Sopotu i Gdyni. Regaty realizowane są przy zaangażowaniu ośrodków miejskich, klubów sportowych i żeglarskich oraz władz wojewódzkich. Zamierzeniem realizatorów jest promocja żeglarstwa i akwenu Zatoki Gdańskiej. Otwierające sezon regaty, są jednocześnie okazją do przybliżenia tej pięknej dyscypliny sportu amatorom oraz przedstawicielom mediów oraz turystom.

Żeglarski Puchar Trójmiasta to trzydniowe święto żeglarstwa, podczas którego zmaganiom na wodzie towarzyszą wyjątkowe atrakcje na lądzie.  Żeglarski Puchar Trójmiasta otwiera sezon na wodzie, jest to zatem okazja do spotkania miłośników żeglarstwa i wspólnego przywitania nowego sezonu.

Stałym punktem programu jest sobotnia impreza dla załóg, która sprzyja integracji oraz podsumowaniu pierwszych wyścigów.

Regaty zaliczane są do Pucharu Bałtyku Południowego.

Organizatorem regat jest:

 

SHEKLE LICZĄ NA WASZE KIBICOWANIE 🙂 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s